KRUK

 

Niezależne, zdalne urządzenie do raportowania dla każdej obudowy obsługującej liczniki mechaniczne. Korzystając z połączenia GSM (karta SIM) wysyła dane księgowe na określony serwer bazy danych.

 

Umożliwia monitorowanie i raportowanie z miejsc o ograniczonym dostępie do Internetu, używając dostępny zasięg sieci telefonii komórkowej. Idealny system do monitorowania, gromadzenia danych i zdalnego zarządzania urządzeniami elektronicznymi.

Schemat systemu

KRUK przeznaczony jest do liczenia impulsów za pośrednictwem wyjść używanych do liczników mechanicznych na konkretnych urządzeniach (akceptory monet i banknotów) i wysyłania tej informacji za pośrednictwem SMS-a do serwera bazy danych. Pozwala to na zdalny dostęp do stanu akceptorów w obudowach.

 

Akceptory konwertują monety i banknoty na odpowiednią liczbę impulsów (liczba zależy od nominałów). Te impulsy są przetwarzane przez płytkę KRUK. Płytka jest podłączona do Raspberry PI z oprogramowaniem sterującym urządzeniem. Modem z kartą SIM jest podłączony za pośrednictwem portu USB, aby wysyłać wiadomości SMS do bazy danych na serwerze.
Wiadomości SMS zawierają informacje IN / OUT, a po zapisaniu w bazie danych możliwe jest wykorzystanie systemu do generowania raportów (np. BackOffice) w celu zaksięgowania.